Poklad na stříbrném plátně aneb Proč mít reklamu v kině

Filmová reklama. Stará nejméně skoro jako nejstarší náčelník kmene Apačů, ale pořád funkční jako pořádně nabroušený tomahawk. Protože jak praví staré indiánské přísloví: Reklamu do kina dej a veliký zásah cílovky sklízej. A to tehdy ještě nic nevěděli o digitálních kinech, díky kterým je tahle disciplína dostupná všem bledým i jiným tvářím s jakýmkoliv rozpočtem.

Není úniku

Ani kdyby do kina naklusal samotný Vinnetou, boj s vaší reklamou prostě nevyhraje. Tady musí chtě nechtě zakopat válečnou sekeru. Nezbývá mu než jenom sedět a koukat. Přepínání ani pauzy na dýmku míru se v tomhle světě nevedou.

Zároveň to je ale zásadní závazek i pro vás. Vytvořit poutavý spot, který filmuchtivého diváka nejen že neotráví, ale naopak pobaví/dojme/vyburcuje. To už je na vás.

Nejlepší loviště pod Sluncem

Indián dá ucho k zemi, pohladí hlínu, nasaje vůni vzduchu, zkontroluje postavení Slunce a pak už přesně ví, že se tady za pár okamžiků objeví pár zajíců, kteří budou tak akorát pro sváteční kmenový oběd. Vy máte hledání loviště o dost snazší. Kino. To je souhra hypnotického obrazu, vyladěného zvuku, pohodlných křesel, uvolněné atmosféry, stoprocentní koncentrace a teplého popcornu navrch. Lepší „past“ na zákazníky prostě jen tak nenalíčíte.

Trefa do černého

I děravá síťka na motýly Lorda Castlepoola vám bude stačit k polapení svého vysněného publika. V případě kinoreklamy totiž můžete vybírat z konkrétních filmů, času, a dokonce jednotlivých kin. Takže míříte víc než přesně. Nové zákazníky díky tomu ulovíte do sbírky rychleji, než zkušený indián stihne vůbec roztočit laso.

Na sekyru?

Ale ne! Na reklamu v kině si rozhodně půjčovat nemusíte. A poklad na Stříbrném jezeře taky nechte tam, kde byl. Nebudete ho potřebovat. Kinoreklama není výsadou jen rady starších (a bohatších). Na své si tu přijdou i menší a nejmenší páni. Bavíme se tu o desetitisícových položkách, což je v poměru cena výkon balzám na duši souženou neustálými výdaji.

U půlminutové stopáže vás zásah jednoho diváka vyjde kolem 2 korun. Pokud spot trochu osekáte, můžete se dostat ještě o pár zlatých níž.

Spolehlivá jako pokrevní bratrství

Tak přesně taková je v případě reklamy v kině informace o počtu diváků, které ji zhlédli. Na rozdíl od celoplošných předváděček v podobě TV reklamy, billboardů a dalších všeobjímajících klasik, které vždycky tak trochu věští z hvězd, prostě přesně víte, kolik párů očí si váš výtvor vychutnalo a kolika tak už příběh vaší značky koluje v žilách.

HOWK a poklusem do kin!