Březnová šeptanda

Mediální přehled, abyste měli přehled. A neztráceli čas.

Pěkně na jedno místo jsme vám shromáždili všechno zásadní březnové dění v médiích a reklamě.

P. S.: Příští měsíc si to dáme zas a ten další znova.

Venku

V Tokiu zrovinka běží boží venkovní 3D reklama na boty Air Max. O tom se nedá psát, to se prostě musí vidět. Tady: https://www.youtube.com/watch?v=N6v7HQiCNiQ

V televizi

Mimozemšťan od mBank vás v novém spotu bude přesvědčovat o tom, že v téhle bance si může půjčit kdokoliv. Kromě televize na vás nejspíš svým šnečím pohledem vykoukne i v on-linu.

Hornbach má pro změnu v televizi „Zahradu na útěku“ s jasným poselstvím, že když zahradu na jaře zanedbáte, tak si to do Hornbachu střihne klidně sama.

Na internetu

Od 14. června bude české publikum svými animáky (a nejen jimi) obluzovat streamovací služba Disney+. Za měsíc od diváka zkasíruje 199 korun.

Místo streamovací platformy HBO GO teď máme HBO Max. A přináší s sebou i pár zlepšováků: lepší kvalitu filmů, možnost vytvářet profily nebo dostupnost vybraných trháků už 45 dní od premiéry v kině.

Sportovnímu marketingu začínají vládnout sociální sítě Tik Tok a Twitch. Zkrátka a dobře fanoušky už nebaví prostě jen koukat na zápas nebo číst výsledky. Začali bažit i po další srandě (videích) kolem.

Samsung to rozparádil na herní platformě Roblox. Je to úplně první česká vlaštovka na tomhle gamerském poli a připravila ji Publicis Groupe. Mrkněte na výsledek: https://mam.cz/zpravy/2022-03/samsung-spustil-prvni-ceskou-kampan-z-dilny-publicis-na-herni-platforme-roblox/

V nových rukách (aka nové spolupráce)

Ve Woltu se rozhodli, že už si reklamu nebudou dělat sami, a žezlo předali kreativní agentuře Triad. Rozjedou to rovnou ve velkých rozměrech – televize, OOH, online.

Kvality zlatavého moku značky Pilsner Urquell bude celosvětově propagovat agentura VCCP. Tak ať to má říz!

Na mediálním trhu

Televizní reklama pořád frčí. Investice směřované do téhle tradiční disciplíny se oproti minulému roku zvedly o 15 %. Slušné číslo. A meziroční nárůst platí i pro všechny další mediální kanály.

Lidl je levný a taky nejvíc inzeruje. V roce 2021 do médií nasypal odhadem něco kolem 2 miliard. V těsném závěsu byl Kaufland.

Sledovanost placených videí se u nás za poslední dva roky 5x zvýšila. Covid v tomhle směru fakt zaválel.

Ženské týmové sporty se pomalu ale jistě dostávají na výsluní. Takže jsou žhavým, a ještě nevytěženým kandidátem na marketingové využití.

V kalendáři

4. května proběhne v DOXu Communication Summit. A téma? „Hlavně ať to dává smysl“. Údajně se díky němu zbavíte všech nesmyslů v komunikaci své značky.