5 důvodů, proč je bannerová reklama stále ve hře

Snad už ve chvíli, kdy světlo světa spatřila první bannerová reklama, začali marketingoví specialisti vykřikovat chytrosti o bannerové slepotě – prostě že ji uživatelé v rámci ostatního obsahu nevnímají.

Nakonec se ale ukázalo, že to tak horké rozhodně není. Navzdory škarohlídským předpovědím dokážou bannery i po desítkách let na trhu zahrát úspěšné marketingové představení. Bez dobrých herců v podobě lákavého vizuálu a sdělení, které zaujme cílovku, samozřejmě díru do světa neuděláte. Ale to platí tak nějak obecně.

Budete na scéně

Pokud potřebujete zamakat na budování značky a šíření povědomí, bannery jsou tím pravým ořechovým. Rychle a efektivně dokážou vaši značku představit hotovým davům. Přední řady nebo chcete-li stupně vítězů obsazují i na poli remarketingu. Takže ať už uvádíte na scénu úplně nový produkt nebo propagujete stálici, bannery byste do kampaně měli zařadit v každém případě.

A nezapomeňte, že nemusí pršet (= klikat), stačí když kape (= vidí). Už jen to, že uživatel váš parádní banner zaznamená, byznys tak jako tak posouvá o krok dál. Třikrát podtrhujeme slovo parádní, protože bez zajímavé kreativy z toho v záplavě dalších konverzechtivých reklam kasovní trhák nebude.

Publikum jásá

Bannerová reklama dokáže báječně cílit na vybrané publikum, ať už podle věku, pohlaví nebo zájmů. Tak snadno doručíte své poselství přesně těm, kteří ho mají, a nejspíš i chtějí slyšet. Podle mnoha chytrých studií se totiž ukázalo, že víc než 70 % spotřebitelů personalizovanou reklamu výrazně upřednostňuje. Jak taky jinak. Kdo by stál o reklamu na kvalitní vyzrálé hovězí, když pochází z Indie, a navíc je už pár let vegetarián.

Digitální nápověda

Na rozdíl od offline reklamních formátů vidíte úspěšnost bannerové kampaně rovnou v přímém přenosu. Počty zobrazení, počty prokliků, konverze – to je prostě splněný sen každého marketéra. Celé se to dá krásně změřit, vyhodnotit a popřípadě odhalit i všechny chyby na kráse. Když náhodou v kampani nějaký článek drhne, trochu se to přehází, pošteluje a může se zase frčet dál jako na drátkách.

Hodně divadla za málo peněz

Kolik zobrazení nebo prokliků byste svým bannerům chtěli dopřát, na jakých místech budou k vidění a kolik do tohohle představení vložíte peněz, je čistě ve vaší režii. Takže se do toho můžete obout i s pár tisíci v kapse – když všechno (cílovku, umístění, timing) dobře nakombinujete, čeká vaši kampaň šťastný konec. Pokud byste si ho chtěli ještě trochu připojistit, hodíme na to naše znalecké oko.

Kompars netřeba

V tomhle reklamním kousku máte jasně dané notičky, a pokud jen trochu ovládáte počítačové taje, jednoduchý banner si vytvoříte klidně sami doma na koleni. Každé médium vám totiž přesně nalajnuje, jak má být takový banner velký a co všechno smí a nesmí obsahovat, takže vás nečeká žádná kovbojka. Na internetu navíc kromě youtubových návodů najdete i mraky šablon, které to v podstatě oddřou za vás. V případě, že kreativu máte vymyšlenou, může být adaptace do bannerů už jen taková jednoduchá onemanshow.

Bannery tu s námi byly, jsou a budou. Dejte jim dobrou roli a bohatě se vám odmění.