4 sakrapřesvědčivé důvody, proč budovat brand awareness

Na jednom se asi shodneme. Nejvíc věříme lidem, které fakt dobře známe a kteří fakt dobře znají nás. Říká se jim přátelé. Přesně víme, co od nich můžeme čekat a jak se v konkrétních situacích budou chovat. Poznáme je prostě mezi tisíci. Když nám o něčem řeknou, že to musíme mít, tak už na to stojíme frontu. Úplně stejně to funguje ve vztahu člověk-značka. Takže aby se značka zařadila mezi naše bestfriendy, musíme jí důkladně poznat a věřit, že nás nepodfoukne. Díky tomu se pak od ní necháme přesvědčit téměř k čemukoliv.

A právě od toho jsou tu brand awareness kampaně. Jasně, chcete hlavně prodávat a hardsellové kampaně jdou přímo na věc, jenže stejně dobře to dokážou i ty imageové. A místo nákupních jednorázovek vám navrch zařídí zástup věrných nakupujících.

Samozřejmě to nějaký pátek zabere, ale správně vedená brand awareness kampaň dokáže v zákazníkovi zažehnout tyhle (po)city

1. Znám tě jak svý boty

Představte si svoji značku jako konkrétního člověka. A prezentujte ji tak. Jak by vypadala? Holka, kluk, věk, nátura, zájmy, názory, vzhled, to je oč tu běží. Značka bez osobnosti je jenom kopice nudy. Jakmile máte tuhle část vypiplanou do posledního detailu, šup s tím mezi lidi. Brandová kampaň to všechno umí fajnově odvyprávět. Ideálně s přídavkem dojetí nebo smíchu. Tak dokáže diváka přesvědčit o tom, že váš brand je jeho nejlepší kámoš široko daleko a že se znají minimálně odjakživa. Ať už pro výstřik reklamních emocí použijete děti, koťátka, štěňátka nebo něco lechtivějšího, nezapomínejte, že celá komunikace musí držet jednotný styl. Tak aby vás zákazníci poznali i poslepu.

2. Věřím ti víc než svojí mámě

A na čem je založené pravé přátelství? Přece na důvěře. Proto tu platí jednoduchá rovnice. Čím lépe zákazník vaši značku zná, tím víc jí dokáže věřit. Brandová kampaň vám dovolí přirozenou cestou odhalit silné (ale i slabé stránky) vaší značky a tak ji proměnit v důvěryhodnou osobu, která ve skříni neschovává bůhvíkolik strašáků. A pokud už nějakého toho strašáka má (kdo z nás ho nemá), nebojí se to přiznat. Obzvláště v době internetů, kde se každý může vyjadřovat ke všemu (a protože všichni mají názor, tak to taky všichni dělají), je posilování důvěry nezbytně nezbytná nezbytnost.

3. Jsi má jediná (značka)

Tak. A teď už se konečně dostáváme k tomu, jak vám ta omílaná brand awareness zvýší prodeje. Když něco potřebujete vyřídit, pravděpodobně vás vždycky napadne konkrétní osoba, které věříte, že vám pomůže. Na obstrukce s autem zavoláte Karlovi, když chcete jít na squash, zavoláte Petrovi, když máte chuť na pivo, vždycky může Milan. Ať už je váš obor jakýkoliv, chcete se zařadit po boku Karla, Petra nebo Milana. Chcete být první vlaštovkou (aka značkou), která člověka ve vámi okupované oblasti napadne a po které tak v konkrétní situaci sáhne (rozuměj koupí). Prostě něco jako google mezi vyhledávači. A abyste byli první, musíte být na očích, a abyste byli na očích, musíte dělat brand awareness kampaně.

4. Práce s tebou mě šlechtí

Vedlejší efekt téhle celé brand awareness parády a fajnového mediální obrazu pak může být to, že to do vaší firmy potáhne spousty skvělých zaměstnanců a že stávající zaměstnanci budou hrdí na to, že pro vaši značku dělají. A tak bude to vaše dělání o kus příjemnější a úspěšnější.